menuordersearch
digi-ic.ir

در زمان استفاده از وای فای مایکروویو را روشن نکنید ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۷ پنج شنبه
(0)
(0)
در زمان استفاده از وای فای مایکروویو را روشن نکنید
در زمان استفاده از وای فای مایکروویو را روشن نکنید

 

رگولاتوری رسانه ای بریتانیا معروف به آفکام روز قبل توصیه هایی را برای مردم خانه نشین این کشور منتشر کرد که خواندن برخی از آنها شاید برای کاربران سراسر دنیا مفیدشد. این سازمان از مردم خواست که در زمان برقراری تماس‌‌‌‌های ویدیویی، تماشای ویدیو‌‌‌‌های اچ دی و یا انجامفعالیت‌‌‌‌های مهم دیگر در فضای آنلاین از روشن کردن مایکروویو خودداری کنند زیرا امواج مایکروویو می‌تواند سیگنال‌‌‌‌های وای فای را کُند نماید.

آفکام این نکته را در قالب پیشنهادات خود برای بهبود عملکرد اینترنت پهن باند در انگلستان مطرح کرد که طبق آنچه در خبر دیروز خواندید به خاطر شیوع شدن کرونا ویروس جدید و قرنطینه و خانه نشینی مردم تحت تاثیر قرار گرفته و با افزایش قابل توجه ترافیک مواجه شده است.

آفکام همچنین اشاره کرده است که گوشی‌‌‌‌های بیسیم، پایشگر‌‌‌‌های نوزاد، لامپ‌‌‌‌های هالوژنی، سوئیچ‌‌‌‌های تنظیم روشنایی، اسپیکر‌‌‌‌های کامپیوتری و استریو، تلویزیون ها و مانیتورها همگی در صورتی که خیلی به روتر نزدیک باشند ممکن است سیگنال‌‌‌‌های وای فای را تحت شعاع قرار دهند.

با توجه به اعلام رگولاتوری بریتانیا تماس‌‌‌‌های اینترنتی با خطوط ارتباطی زمینی میتوانند راه قابل مطمئن تری برای برقراری تماس نسبت به شبکه‌‌‌‌های موبایل باشند و علت نیز افزایش ترافیک شبکه‌‌‌‌های بیسیم در دوران قرنطینه خانگی در این کشور گزارش شده است.

تاثیر امواج وای فای بر روی مایکروویو

امواج مایکروویو

جالب است بدانید در بسیاری منازل بریتانیایی که خطوط تلفن ثابت زمانی بود به دست فراموشی سپرده شده بودند، با شروع قرنطینه خانگی رونق دوباره پیدا کرده اند و حالا مردم این کشور بیش از پیش به ارزش این تلفن ها برای شنیدن صدای خویشاوندان خود پی برده اند.

بر اساس گزارش اپراتور‌‌‌‌های انگلیسی مقدار زمانی که شهروندان بریتانیا اکنون صرف مکالمه با تلفن‌‌‌‌های ثابت می‌کنند رشدی ۹۴ درصدی را نسبت به هفته پیش نشان میدهد و نکته جالب تر آنکه صبح ها با شروع کار مردم از منزل استفاده از اینترنت ثابت خانگی در بریتانیا افزایشی قابل ملاحظه ای پیدا می‌کند و در ساعت دو بعد از ظهر به بالاترین حد خود می‌رسد.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که ترافیک آپ استریم (یعنی ارسال دیتا و نه دریافت آن) در این ایام که مردم بریتانیا در قرنطینه خانگی هستند ۹۵ درصد افزایش یافته و این نشان دهنده رشد ارسال فایل و دیتا و همینطور برقراری ویدیو کنفرانس از سوی کارمندان خانه نشین بریتانیایی است.