menuordersearch
digi-ic.ir

ابداع اسکلت خارجی مچ پا که دویدن را آسان تر می‌کند ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۸ جمعه
(0)
(0)
ابداع اسکلت خارجی مچ پا که دویدن را آسان تر می‌کند
ابداع اسکلت خارجی مچ پا که دویدن را آسان تر می‌کند

 

مهندسان دانشگاه استنفورد وسیله ای کشف کرده اند که با متصل شدن به مچ پاها دویدن را در مقایسه با کفش‌‌‌‌های ورزشی معمولی 14 درصد راحت تر می‌کند.

این وسیله که به اسکلت خارجی شبیه است به مچ پا وصل می‌شود و آزمایشات حاکی از این است که مصرف انرژی را در مقایسه با دویدن با کفش‌‌‌‌های استاندارد ورزشی 14 درصد میکاهد. این اسکلت خارجی با همکاری محققان دانشگاه استنفورد ساخته شده و تأمین مالی آن را نایکی بر عهده گرفته است.

اسکلت خارجی جدید

محققان خاطر نشان میکنند این وسیله در حال حاضر با تردمیل و اتصال به کابل‌‌‌‌های مختلف کار می‌کند ولی قول داده اند که نمونه سبک تر و قابل حمل ساخته خواهد شد. آنها امید دارند که در آینده افراد ناتوان یا کم توان جسمی بتوانند به کمک این وسیله تمرینانجام دهند و نیرو‌‌‌‌های امدادی سریع تر و بیشتر بدوند.

اختراع اسکلت خارجی مچ پا که دویدن را آسان تر می‌کند

نمونه‌‌‌‌های متفاوتی از این اسکلت خارجی ساخته شد تا اینکه در نتیجه آزمایش یکی از آنها روی تردمیل کاهش 24 درصدی انرژی را در مقایسه با دستگاه خاموش نشان داد. این وسیله همینطور به دوندگان کمک کرد تا در مقایسه با دویدن با کفش‌‌‌‌های ساده، به طور میانگین 14 درصد انرژی بیشتری ذخیره کنند.

دانشمندان برای ساخت وسیله ای که بتواند دویدن را آراحت تر کند، دو روش کمکی را در نظر گرفتند. در روش اول قدرت بیشتری در اختیار مفصل مچ قرار داده می‌شود که به استفده از آن به کاهش مصرف انرژی و نرخ سوخت و ساز بدن منجر شد، بنابراین محققان به دنبال روش کارآمدتری بودند.

در روش دوم یک فنر به اسکلت خارجی اضافه شد. در این متد با وجود کاهش محدود مصرف انرژی (نزدیک به دو درصد)، نرخ سوخت و ساز بدن حدوداً 11 درصد افزایش پیدا کرد.

دانشمندان امیدوارند با ساخت این وسیله مردم را به تحرک بیشتر تشویق کنند. بر اساس مطالعه ای که سال 2018 انجام شده، قریب به 25 درصد از افراد 19 تا 29 ساله در آمریکا در بازه 12 ماهه فقط یک بار دویده اند.