menuordersearch
digi-ic.ir

کالبدشکافی مک بوک ایر جدید ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۷ پنج شنبه
(0)
(0)
کالبدشکافی مک بوک ایر جدید
کالبدشکافی مک بوک ایر جدید

کیبورد همیشه یکی از مشکلات اصلی مک بوک بود تا اینکه اپل با کنار گذاشتن سیستم پروانه ای به استفاده از سیستم سوییچ قیچی یا Scissor روی آورد. اخیرا مک بوک ایر ۲۰۲۰ هم به همین مدل مجهز شده و iFixit با آنالیز لپتاپ نگاهی به ساختار این کیبورد انداخته است.

مک بوک

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید کارشناسان این سایت با بررسی مک بوک ایر تفاوت ارتفاع کلید نسبت به مدل قبلی را حدود نیم میلیمتر عنوان کرده اند که در عمل چندان به چشم نمی‌آید اما کیبورد پروانه ای به خاطر همین نیم میلیمتر حدود ۵ سال بسیاری از کاربران مک بوک را اذیت میکرد.

 

مک بوک اپل

یکی دیگر از تفاوت ها حذف لایه سیلیکونی است که در مدل‌‌‌‌های قبلی وجود داشته است. اپل قبلا مدعی بود که این لایه صدای کیبورد را کاهش می‌دهد اما اسناد داخلی این شرکت هدف از قرار دادن آن را جلوگیری از ورود ذرات به فضای داخلی کیبورد عنوان می‌کرد. ظاهرا اسناد دقیق تر بوده اند و با حذف مدل پروانه ای دیگر نیازی به این لایه هم دیده نمیشود. تفاوت طراحی مدل‌‌‌‌های ۲۰۱۸ (طلایی) و ۲۰۲۰ (خاکستری) مک بوک ایر در تصاویر زیر مشخص است.

 

 

از نظر قابل تعمیر بودن iFixit دریافته که کابل‌‌‌‌های ترکپد دیگر زیر مدار منطقی قرار داده نشده و می‌توان آنرا بدون نیاز به باز کردن مدار منطقی تعویض کرد. همین امر در مورد باتری هم صدق می‌کند و از اینرو تعمیر و تعویض باتری به مراتب آسانتر و سریعتر از قبل صورت خواهد بود.

در مجموع کارشناسان iFixit با بررسی جنبه‌‌‌‌های مختلف امتیاز ۴ از ۱۰ را برای قابل تعمیر بودن مک بوک ایر ۲۰۲۰ در نظر گرفته اند که هرچند چندان درخشان نیست اما یک امتیاز از نمره نسخه قبلی این لپ تاپ بیشتردارد. علاوه بر بالا بودن تعمیر پذیری بسیاری از رسانه‌‌‌‌های فناوری دیگر هم از مک بوک ایر جدیدتعریف کرده اند و انتظار می‌رود این لپ تاپ فروش موفقی را در بازار داشته باشد.


اخبار مک بوک