menuordersearch
digi-ic.ir

پدیده موبایل‌‌‌‌‌های «طرح اصلی»؛ بیشترین نمونه‌ها سامسونگ، اپل و شیائومی هستند ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۲۸ پنج شنبه
(0)
(0)
پدیده موبایل‌‌‌‌‌های «طرح اصلی»؛ بیشترین نمونه‌ها سامسونگ، اپل و شیائومی هستند
پدیده موبایل‌‌‌‌‌های «طرح اصلی»؛ بیشترین نمونه‌ها سامسونگ، اپل و شیائومی هستند

کشور چین علاوه بر این که بسیاری از کارخانه‌‌‌‌های سازنده گوشی هوشمند را در خود جای داده، به عنوان مرکز تولید گوشی‌‌‌‌های جعلی نیز شناخته میشود. مَستِر لو یکی از افرادی است که به کمک اپ‌‌‌‌های بنچمارک، به سراغ شناسایی گوشی‌‌‌‌های جعلی میرود و آمار و ارقام آنها را اعلام میکند. بر اساس گفته‌‌‌‌های او در فصل اول سال ۲۰۲۰، تعداد گوشی‌‌‌‌های جعلی اپل، سامسونگ و شیائومی بیش از باقی گوشیها بودند.

پدیده موبایل ها

سامسونگ

پیش از این که به سراغ آمار و ارقام برویم، لازم به ذکر بوده که نحوه شناسایی این گوشیها به کمک اپ‌‌‌‌های بنچمارک مانند انتوتو و گیک بنچ میسر میشود. اپ‌‌‌‌های بنچمارک عموما دادههایی را استخراج میکنند که پیدا کردن آنها در بخش «About Phone» برای کاربر عادی مقدور نیست. مستر لو (Master Lu) اعلام کرده که از ۹ گوشی برتر این لیست، بیشتر گوشی‌‌‌‌های جعلی یا سامسونگ هستند یا آیفون. کمپانی شیائومی نیز با چند نماینده در این لیست حاضر شده است.

پدیده موبایل ها

سامسونگ

در هر صورت از ۱۲۹۵۴۵۷ گوشی تست شده در فصل اول سال ۲۰۲۰ توسط این شخص، ۷۹۳۱ گوشی جعلی بوده است. ۵ مدل برتر این لیست به ترتیب عبارتند از:

سامسونگ W2019
آیفون X
آیفون ۸
آیفون XS Max
شیائومی می‌مکس ۳
سامسونگ W2019 بیشترین تعداد نسخه جعلی را با ۴۹۸ دستگاه داشته است. البته نمیتوان مشخص کرد که اپ بنچمارک از یک مدل گوشی چندین بار تست گرفته است یا واقعا این تعداد گوشی را تست کرده. آیفون X اپل با ۲۴۶ دستگاه جعلی در رتبه دوم و آیفون ۸ با ۲۱۳ دستگاه جعلی در رتبه سوم قرار دارد. پرچمدار سال گذشته کمپانی کوپرتینویی نیز با ۱۷۲ مدل جعلی بر جایگاه چهارم تکیه زده است.

پدیده موبایل ها

سامسونگ

نکته جالب این لیست اما حضور گوشی‌‌‌‌های جعلی و فیک شیائومی است. از آنجایی که این کمپانی خود چینی بوده و گوشی‌‌‌‌های نسخه این بازار را نیز با قیمت‌‌‌‌های بسیار پایینتری نسبت به مدل‌‌‌‌های بینالمللی عرضه میکند، چندان منطقی به نظر نمیرسد که شخصی به دنبال نسخه جعلی آنها برود. در هر صورت گوشی میانرده می‌مکس ۳ این کمپانی، ۱۲۷ دستگاه جعلی در بازار چین داشته است.

پدیده موبایل ها

سامسونگ

اگر بخواهیم پراکندگی گوشی‌‌‌‌های جعلی این کمپانیها را در استان‌‌‌‌های مختلف چین بررسی کنیم، میبینیم به ترتیب نزولی استان‌‌‌‌های گوانگدونگ، شاندونگ، هِنان، هِبی، سیچوان، جیانگسو، هونان، ژِجیانگ، ژیانگزی و گوانگزی بیشترین تقاضا برای گوشی‌‌‌‌های جعلی را داشتهاند.