menuordersearch
digi-ic.ir

همکاری رولزرویس و آژانس فضایی بریتانیا برای توسعه موتور‌‌‌‌های فضایی هسته‌ای ,

جستجو
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ پنج شنبه
(0)
(0)
همکاری رولزرویس و آژانس فضایی بریتانیا برای توسعه موتور‌‌‌‌های فضایی هسته‌ای
همکاری رولزرویس و آژانس فضایی بریتانیا برای توسعه موتور‌‌‌‌های فضایی هسته‌ای

شرکت «رولز رویس» و «آژانس فضایی انگلستان» (UKSA) قرارداد تحقیقاتی امضا کردند که در آن استفاده از موتور‌‌‌‌های متکی بر انرژی هسته ای رولزرویس در کاوش‌‌‌‌های عمیق فضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استفاده از انرژی هسته ای برای اکتشافات فضایی یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند انقلابی در سفر‌‌‌‌های فضایی ایجاد کند. آژانس فضایی انگلستان معتقد است که انرژی هسته ای منبع عظیمی از انرژی به همراه دارد و می‌تواند در کاوش‌‌‌‌های فضایی مورد استفاده قرار گرفته و مزایای بسیاری را برای ماموریت‌‌‌‌های این چنینی ایجاد کند.

براساس بررسی‌‌‌‌های انجام شده، پیش بینی می‌شود میزان کارایی موتور‌‌‌‌های هسته ای در حدود دو برابر کارایی موتور‌‌‌‌های شیمیایی باشد که در حال حاضر در ماموریت‌‌‌‌های فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با موتور‌‌‌‌های هسته ای زمان سفر به مریخ کاهش یافته و به حدود سه یا چهار ماه خواهد رسید.

دکتر «گراهام ترانوک» مدیر عامل اجرایی UKSA در مورد این قرارداد همکاری گفت:

«استفاده از موتور‌‌‌‌های هسته ای برای اکتشافات فضایی می‌تواند تمام معادلات فعلی را دستخوش تغییرات بسیاری قرار دهد. با کمک چنین موتورهایی ماموریت‌‌‌‌های فضایی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. مطالعات این حوزه به ما کمک می‌کند تا ظرفیت هیجان انگیز فضاپیما‌‌‌‌های مجهز به انرژی هسته ای را بیشتر درک کنیم.»

با کاهش زمان سفر، فضانوردان مدت کمتری در معرض تشعشعات خطرناک فضایی قرار می‌گیرند و علاوه بر این می‌توانند ماموریت‌‌‌‌های بیشتری را به انجام برسانند.

شرکت رولزرویس از فناوری موتور هسته ای برای تامین انرژی ناوگان زیردریایی نیروی دریایی انگلیس استفاده کرده است و امیدوار است بتواند در مورد کاوش‌‌‌‌های فضایی نیز به راهکار‌‌‌‌های جدیدی دست پیدا کند.

«دیو گوردون» مدیر بخش دفاعی رولزرویس در مورد این پروژه جدید گفت:

«پروژه جدیدی در زمینه موتور‌‌‌‌های هسته ای برای کاوش‌‌‌‌های فضایی می‌تواند توانایی واقعی انگلیس را در حوزه فناوری‌‌‌‌های هسته ای به نمایش بگذارد.»