menuordersearch
digi-ic.ir

ساخت ربات انعطاف پذیر در کمتر از دو ساعت توسط پرینتر سه بعدی ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۲۴ یکشنبه
(0)
(0)
ساخت ربات انعطاف پذیر در کمتر از دو ساعت توسط پرینتر سه بعدی
ساخت ربات انعطاف پذیر در کمتر از دو ساعت توسط پرینتر سه بعدی

کاربرد پرینتر‌‌‌‌های سه بعدی روزبهروز در حال افزایش است. دانشمندان به تازگی موفق به تولید ربات‌‌‌‌های انعطاف پذیر شبیه به حشرات توسط این پرینترها شدهاند.

احتمالا در آینده نزدیک با استفاده از پرینتر‌‌‌‌های سه بعدی بتوانید ربات‌‌‌‌های نرم بسازید. محققان در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو موفق به توسعه روشی برای پرینت سه بعدی ربات‌‌‌‌های انعطاف پذیر با سرعت بالا و قیمت پایین شدهاند. برای تولید این رباتها از تجهیزات ویژ‌‌‌‌های استفاده نشده است.

محققان برای این کار، Flexoskeletons یا مواد سفت را روی ورق‌‌‌‌های پلی کربناتی انعطاف پذیر و نازک به صورت سه بعدی پرینت کردند. این اقدام باعث میشود که استحکام در مناطق خاصی افزایش پیدا کند که چنین موضوعی را در حشرات شاهد هستیم. ربات‌‌‌‌های نرم عادی معمولا دارای بخش‌‌‌‌های نرمی هستند که روی یک بدنه جامد قرار میگیرند.

ساخت ربات با پریمتر 3 بعدی

ربات‌‌‌‌های انعطاف پذیر

برای پرینت هر بخش از بدن، به 10 دقیقه زمان نیاز است و در کمتر از دو ساعت این ربات به صورت کامل تولید میشود. هزینه تولید هر قسمت کمتر از 1 دلار است و به نظر میرسد که قدرت پردازشی، سنسورها و همچنین باتری بخش‌‌‌‌های گران قیمت این رباتها باشند.

این روش در ابتدا به دانشمندان کمک میکند که رباتها را با سرعت و راحتی بالا تولید کنند، اما هدف نهایی تولید عمده رباتها بدون دخالت انسان است. این موضوع میتواند به معنای تولید ارتشی از رباتها باشد که قادر به انجام وظایف خود همانند ماشین‌‌‌‌های بزرگ و یکپارچه هستند، البته هزینه تولید و ریسک عملیاتی آنها کمتر است.