menuordersearch
digi-ic.ir

حائری:خاموشی روشنایی‌‌‌‌‌های غیر ضروری معابر ادامه می‌یابد ,

جستجو
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ دوشنبه
(0)
(0)
حائری:خاموشی روشنایی‌‌‌‌‌های غیر ضروری معابر ادامه می‌یابد
حائری:خاموشی روشنایی‌‌‌‌‌های غیر ضروری معابر ادامه می‌یابد

به گزارش برق نیوز، "همایون حائری" در جلسه ویدئوکنفرانسی ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (گاز و برق) کشور که با حضور مدیرعامل توانیر و مدیران عامل شرکت‌‌‌‌های برق منطقه ای و توزیع سراسر کشور با هدف تاثیرگذاری در مصرف سوخت نیروگاهی برگزار شد، با توجه به تجربه دو هفته گذشته، بر لزوم هماهنگی‌‌‌‌های بیشتر در میان دستگاه‌‌‌‌های مسئول تاکید کرد.

وی این جلسه را نشستی تعاملی با هدف کمک به کاهش مصرف گاز کشور برشمرد و ضمن دعوت از مردم برای صرفه جویی در مصرف گاز به منظور تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه ها گفت: به دلیل برودت هوا، رشد مصرف گاز بیشتر از میزان پیش بینی شده بوده و به همین دلیل در برخی از نیروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت دوم شده ایم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به این که صنعت برق در تابستان کار بزرگی در کنترل پیک انجام داد، خاطرنشان کرد: نتیجه همه فعالیت ها باعث شد که رشد پیک در تابستان امسال به یک درصد کاهش یابد.

وی ادامه داد: با کاهش رشد پیک در نهایت هزینه‌‌‌‌های سالانه کاهش و سرمایه گذاری ها به سمت زمینه‌‌‌‌های زیرساختی دیگر سوق پیدا کرد.

به گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، این تجربه ای بود که در کارنامه مدیران صنعت برق ثبت شد و بر اساس این تجربه نیز مقرر شد که در تعامل با مسئولان استانی و همکاران وزارت نفت و شرکت گاز، مدیریت مصرف انرژی را داشته باشیم تا همکاران شرکت گاز بتوانند گاز رسانی به مشترکان خانگی را بدون مشکل داشته باشند.

وی همچنین در خصوص کاهش روشنایی ها نیز با تصریح اینکه ما روشنایی‌‌‌‌های غیرضروری را کاهش می‌دهیم و روشنایی‌‌‌‌های ضروری باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: کنترل روشنایی‌‌‌‌های غیرضروری به خودی خود نشانگر آن است که ما برای برطرف کردن مشکلات نیازمند مدیریت مصرف هستیم.

حائری ادامه داد: روشنایی‌‌‌‌های غیرضروری باعث می‌شود که منابع سوخت ما هدر رود، همچنین دستگاه‌‌‌‌های اداری نیز باید از روشن نگه داشتن سیستم‌‌‌‌های گرمایشی پس از ساعات کاری بپرهیزند.

وی تاکید کرد: با مجموع اقدامات باید مصرف سوخت نیروگاه ها تا ۱۰ میلیون لیتر در روز کاهش یابد.