menuordersearch
digi-ic.ir

تخریب دکل‌ها و حمله به کارکنان؛ اپراتور‌‌‌‌های موبایل خواهان توقف کمپین ضد 5G ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۲۹ جمعه
(0)
(0)
تخریب دکل‌ها و حمله به کارکنان؛ اپراتور‌‌‌‌های موبایل خواهان توقف کمپین ضد 5G
تخریب دکل‌ها و حمله به کارکنان؛ اپراتور‌‌‌‌های موبایل خواهان توقف کمپین ضد 5G

اپراتور‌‌‌‌های موبایل از مخالفان شبکه 5G خواسته اند تا از حمله به کارکنان و آتش زدن دکل‌‌‌‌های مخابراتی دست بردارند و تأکید می‌کنند که شواهد علمی از بی ضرر بودن نسل بعد شبکه ارتباطی خبر می‌دهند.

اخیراً تئوری توطئه بی پایه و اساسی در شبکه‌‌‌‌های اجتماعی مبنی بر مضر بودن نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) برای سلامت مطرح و سبب شد تا افراد افراطی دکل‌‌‌‌های موبایل را در چندین کشور از جمله هلند به آتش بکشند. این در حالیست که جامعه علمی به کلی این ادعاها را رد می‌کند و سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز شبکه 5G را امن می‌داند.

راهنمای کمیسیون بین المللی محافظت در برابر تابش‌‌‌‌های غیریونساز (ICNIRP) نیز با در نظر گرفتن بیش از دو دهه تحقیق به این نتیجه رسید که شبکه‌‌‌‌های 5G هیچ ضرری برای عموم ندارند و میزان خطرناک بودن‌ آنها به اندازه شبکه‌‌‌‌های 4G و نور خورشید است.

تخریب دکل‌‌‌‌های 5G

اپراتور‌‌‌‌های موبایل خواستار توقف حمله به دکل‌‌‌‌های 5G شدند

«Philip Jansen» مدیر عامل شرکت مخابراتی بریتانیایی «BT» می‌گوید تا روز یکشنبه به 39 مهندس این شرکت حمله لفظی یا فیزیکی شده و یازده دکل موبایل نیز تخریب شده یا آسیب دیده اند. بیشتر مناطق آسیب دیده اصلاً تجهیزات 5G نداشته اند.

«Nick Jeffery» مدیرعامل اپراتور «Vodafone» می‌گوید یکی از دکل‌‌‌‌های این شرکت که پوشش موبایل را برای یکی از بیمارستان‌‌‌‌های شهر بیرمنگام فراهم می‌کرده، مورد حمله قرار گرفته است. وی می‌گوید:

«آتش زدن دکل‌‌‌‌های موبایل یعنی آسیب زدن به زیرساخت‌‌‌‌های ضروری ملی. این یعنی خانواده ها نمی‌توانند برای آخرین بار با عزیزانشان صحبت کنند. از آتش افروزان می‌خواهم به کاری که می‌کنند فکر کنند و دست از اقدامات خود بردارند. فرض کنید پدر و مادر خودتان در بیمارستان است و فقط به خاطر اینکه عده ای یک دروغ خطرناک را باور کرده اند، نمی‌توانید با آنها صحبت کنید.»

لازم به ذکر است که دولت بریتانیا نیز اخیراً به آتش کشیده شدن دکل‌‌‌‌های 5G واکنش نشان داد و خواستار توقف آسیب رساندن به آنها شد.