menuordersearch
digi-ic.ir

اهمیت نرم افزار BPMS در سازمان خلاق ,

جستجو
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ پنج شنبه
(0)
(0)
اهمیت نرم افزار BPMS در سازمان خلاق
اهمیت نرم افزار BPMS در سازمان خلاق

لزوم افزایش بهره وری و بهینه سازی کارکرد‌‌‌‌های منابع سازمانی، بکارگیری نرم افزار BPMS در سازمان خلاق را به موضوعی مورد علاقه مدیران حوزه‌‌‌‌های مختلف کسب وکار تبدیل کرده است.

سازمان‌‌‌‌های خلاق، منابع سازمان از جمله منابع انسانی، منابع مالی و روال‌‌‌‌های تولید خدمت یا محصول را با ابزار‌‌‌‌های نوآورانه و دانش محور بکار می‌گیرند. این سازمان ها در جهت پاسخگویی به نیاز‌‌‌‌های بازار و مشتریان حرکت می‌کنند و مرز‌‌‌‌های بهره وری را به طور مداوم توسعه می‌دهند.

سازمان خلاق چیست؟
شرکت نوآور و سازمان خلاق همیشه در حال تغییر است و به طور مستمر ایده ها و روش‌‌‌‌های جدید را امتحان می‌کند تا خدمات و محصولات بهتری ارائه دهد.

در یک سازمان نوآور و خلاق ممکن است هر محصول، خدمت یا فرآیندی موفقیت آمیز نباشد، اما این سازما ن ها، مدام با مشتریان و مخاطبان خود سازگار می‌شوند و می‌آموزند که چگونه بهترین خدمات را برای‌ آنها ارائه دهند. بازمهندسی فرآیندها و تنوع در برون دادها از ویژگی‌‌‌‌های مهم یک سازمان خلاق است.

مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب وکار چیست؟

مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب وکار چیست؟
مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار (BPM) در واقع مجموعه ای از فعالیت هاست که توسط یک گروه همکار به منظور دستیابی به هدفی واحد اجرایی می‌شوند. این فعالیت ها در راستای تحقق اهداف کسب و کار طراحی و اجرا می‌شوند.

BPM که مخفف Business Process Management است، یک رویکرد ساختاریافته با هدف بهبود کیفیت محصول و خدمات است و تلاش دارد تا فرآیند‌‌‌‌های سازمان را با استراتژی سازمان همسو نگه دارد و در پی آن به هدفی بزرگتر یعنی رضایت مشتری برسد. BPM تلاش می‌کند اثرات فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار یک سازمان را تحلیل کند، آنها را بهبود دهد و در برخی مواقع آنها را قابل پیش بینی کند.

مهمترین هدف مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار، مکانیزاسیون است؛ اما نباید دچار این اشتباه رایج شویم و تنها هدف و کاربرد آن را مکانیزاسیون بدانیم. مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار (BPM) یک چرخه تکرارپذیر است و شامل مراحل طراحی، مدلسازی، اجرا، کنترل و بهینه سازی می‌شود.

نرم افزار BPMS ابزار پیاده سازی فرآیند‌‌‌‌های کسب وکار

نرم افزار BPMS چیست؟
نرم افزارBPMS دارای توانایی تفسیر فرآیند‌‌‌‌های ترسیم شده است و با استفاده از آن می‌توان یک فرایند را به صورت سیستمی پیاده سازی کرد. نرم افزار BPMS کارآمد باید بتواند با داشتن بستر یکپارچه با سایر نرم افزارها این امکان را مهیا کند تا کاربران در یک محیط یکپارچه بتوانند به فرآیند‌‌‌‌های خود دسترسی داشته باشند و با سایر سامانه‌‌‌‌های نرم افزاری سازمان به تبادل اطلاعات بپردازند.

یکی از نرم افزار‌‌‌‌های بومی ایرانی که در حوزه مدیریت فرآیندها در دسترس سازمان ها قرار دارد، نرم افزار BPMS دیدگاه محصول شرکت چارگون است. این نرم افزار با پشتیبانی از زبان مدل سازی BPMN امکانات کاربردی مناسبی برای تسهیل پیاده سازی فرآیند‌‌‌‌های سازمانی فراهم می‌کند.

نرم افزار BPMS دیدگاه امکان ارتباط با دیگر نرم افزار‌‌‌‌های سازمان را فراهم می‌کند و یکپارچگی نرم افزاری در درون سازمان را محقق می‌نماید. با استفاده از قابلیت Service Task می‌توان فعالیت‌‌‌‌های مختلف را خارج از موتور گردش کار BPMS دیدگاه اجرا نمود و اثر آن را از نظر داده ای به BPMS دیدگاه منتقل کرد.

مدلسازی فرآیند BPMS دیدگاه به طراحان فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار در سازمان ها این امکان را می‌دهد تا فرآیند‌‌‌‌های سازمان را در بستر وب با زبان مدل سازی BPMN 2.0 مدل سازی و مستند نمایند. برای استفاده از ماژول مدلسازی BPMS دیدگاه نیاز به نصب هیچ گونه ابزاری بر روی سسیستم عامل یا مرورگر نیست.

نقش نرم افزار BPMS در سازمان خلاق
همان طور که گفته شد، سیستم ‌‌‌‌های مدیریت فرآیند کسب و کار، کاربرد‌‌‌‌های زیادی در صنایع مختلف دارند و با مکانیزه کردن فرآیند‌‌‌‌های خاص منظوره، بهره وری را در عملکرد‌‌‌‌های سازمانی افزایش می‌دهند.

آنچه پیاده سازی این سیستم ها را مشکل می‌کند گردآوردن دانش سازمانی پراکنده از بخش‌‌‌‌های مختلف و استفاده از آن برای شناسایی فرآیند‌‌‌‌های دستی و کم بازده و در مرحله بعد تبدیل آن به فرآیندی پویا و مکانیزه است.

اما سازمان‌‌‌‌های خلاق با نگرش مدیریتی فناورانه و ایجاد سازوکار‌‌‌‌های فنی و تخصصی، در این حوزه موفقیت‌‌‌‌های چشم گیری کسب کرده اند. تجربه این سازمان‌‌‌‌های پیشرو که با معیار‌‌‌‌های پویایی و نوآوری سازمانی، می‌توان آنها را «سازمان خلاق» نامید، می‌تواند راهگشای توسعه کسب وکار‌‌‌‌های دیگر باشد.


چارگون برگزار می‌کند: وبینار « BPMS در سازمان خلاق»
وبینار « BPMS در سازمان خلاق» با هدف ارائه تجربیات سازمان‌‌‌‌های مشتری چارگون در پیاده سازی سیستم‌‌‌‌های مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب وکار و نرم افزار BPMS در 6 بهمن ماه برگزار می‌شود.

وبینار « BPMS در سازمان خلاق» در بخش‌‌‌‌های متنوع به معرفی معیار‌‌‌‌های موفقیت مدیریت فرآیندها در سازمان ها می‌پردازد. اینکه شناسایی، بازمهندسی و طراحی مکانیزه فرآیند‌‌‌‌های داخلی و بیرونی سازمان چگونه ممکن می‌شود و نرم افزار BPMS چگونه به عنوان یکی از ابزار‌‌‌‌های مهم در توسعه سازمان‌‌‌‌های خلاق عمل می‌کند، در این رویداد آنلاین بررسی می‌شود.

مخاطبان این وبینار گروه‌‌‌‌های مختلفی از مدیران کسب وکار‌‌‌‌های کوچک و متوسط، مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات، مدیران و کارشناسان واحد‌‌‌‌های توسعه سیستم ها و روش ها در سازمان ها و نیز دانشجویان رشته‌‌‌‌های مدیریت و صنایع را شامل می‌شود.

در بخش اول رویداد مباحثی مثل تجربه مشتریان، کارکنان و سازمان از مدیریت فرآیندها، یکپارچگی و پایداری فرآیند‌‌‌‌های سازمانی و تحقق بلوغ فرآیندی با BPMS دیدگاه مطرح می‌شود. تجربه موفق سازمان‌‌‌‌های مشتری چارگون از جمله دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، شرکت آسفالت طوس و بیمه البرز نیز از زبان مدیران این سازمان ها ارائه خواهد شد.

چارگون برگزار می‌کند: وبینار « BPMS در سازمان خلاق»

بخش دوم وبینار « BPMS در سازمان خلاق» به برگزاری نشست تخصصی فعالان حوزه مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب وکار با عنوان «نقشه راه استقرار BPM در سازمانها» اختصاص دارد.

در این بخش مهندس سید احمد دلیری مدرس، مشاور و ارزیاب در پروژه استقرار مدیریت فرایند‌‌‌‌های کسب و کار، دکتر حمیدرضا رضایی، استاد دانشگاه و مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه شرکت آسفالت طوس، مهدی عامری مدیر راهکار مدیریت فرآیند‌‌‌‌های کسب و کار چارگون و نیز شهباز توکلی مدیر توسعه زیرساخت و محصول چارگون حضور خواهند داشت و به تبادل نظر درباره کاربرد‌‌‌‌های BPMS در سازمان‌‌‌‌های خلاق می‌پردازند.