menuordersearch
digi-ic.ir

نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50 ,

جستجو
۱۳۹۹/۱/۲۳ شنبه
(0)
(0)
نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50
نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50

چیدمان دوربین گلکسی A71 به گونه ای است که از نظر بسیاری نسخه قوی تر گلکسی A51 به حساب می‌آید اما در کمال تعجب در تست‌‌‌‌های DxOMark حتی به پای گلکسی A50 هم نرسیده آن هم در حالی که A50 یک سنسور کمتر دارد.

گلکسی A71 که دو ماه قبل به بازار عرضه شد، دارای ماژول اصلی چهارگانه ای است که از دوربین‌‌‌‌های اصلی ۶۴ مگاپیکسلی (f/2.2)، الترا واید ۱۲ مگاپیکسلی (f/2.2)، ماکروی ۵ مگاپیکسلی (f/2.4) و عمق سنج ۵ مگاپیکسلی با اپرچر f/2.2 تشکیل شده است. از قابلیت‌‌‌‌های شاخص آن باید به فوکوس خودکار با تشخیص فاز، فیلمبرداری 4K با نرخ 30fps، فیلمبرداری اسلوموشن 1080p با نرخ 960fps و عکاسی HDR اشاره کرد. دوربین سلفی این موبایل هم ۳۲ مگاپیکسلی با اپرچر f/2.2 است که امکان فیلمبرداری 1080pرا به کاربر می‌دهد.

گلکسی A71 از کارشناسان DxOMark امتیاز کلی ۸۴ را دریافت کرده است. امتیاز میانرده جدید سامسونگ در بخش‌‌‌‌های عکاسی و فیلمبرداری به ترتیب ۸۹ و ۷۴ اعلام شده که در بخش دوم بسیار ناامید کننده به نظر می‌رسد چرا که گلکسی A50 با یک سنسور کمتر و دوربینی که روی کاغذ به مراتب ضعیف تر به نظر می‌رسد، در آن ۷۹ امتیاز کسب کرده بود.

نتایج ناامید کننده گلکسی A71 در DxOMark؛ ضعیف‌تر از گلکسی A50

دوربین گلکسی A71

آنچه که در بخش عکاسی تحسین کارشناسان را برانگیخته نوردهی دقیق، محدوده داینامیک گسترده، کنترل نویزها، رنگ‌‌‌‌های با طراوت در فضای بیرون و افکت بوکه چشم نواز بوده است. از سوی دیگر دوربین گلکسی A71 دارای مشکلاتی نظیر جزییات اندک تصویر به ویژه در حالت زوم، سرعت پایین فوکوس، ته رنگ آبی در تصاویر فضای خارجی و موج دار شدن تصویر در کنار اشیاء شارپ است.

این موبایل در فیلمبرداری از محیط‌‌‌‌های پر نور و حذف لرزش ها عملکرد مطلوبی دارد اما باید انتظار مشکلاتی مثل فوکوس خودکار ضعیف، گستره داینامیک محدود و سطح پایین جزییات را داشته باشید.