menuordersearch
digi-ic.ir

صرفه جویی دولت در مصرف برق با یکی درمیان کردن روشنایی اتوبان‌ها ,

جستجو
۱۳۹۹/۱۰/۹ سه شنبه
(0)
(0)
صرفه جویی دولت در مصرف برق با یکی درمیان کردن روشنایی اتوبان‌ها
صرفه جویی دولت در مصرف برق با یکی درمیان کردن روشنایی اتوبان‌ها

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در ارتباط تصویری با استودیوی گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما گفت: امسال به آن دسته از مشترکین که نسبت به دوره مصرف تابستان گذشته خودشان برق کمتری مصرف کرده بودند حدود ۱۸۰ میلیارد تومان پاداش هزینه مصرف پرداخت شد البته بر اساس مصوبه هیأت وزیران این پاداش ها برای زمستان پیش رو هم خواهد بود.

او با بیان اینکه دولت صرفه جویی در مصرف برق را با یکی در میان کردن روشنایی اتوبان ها و خیابان ها آغاز کرد افزود: در راستای کاهش مصرف سوخت یا گاز در نیروگاه هایی که مصرفشان آبی یا غیر گازی است هم در تلاشیم تا کاهش مصرف برق را عملیاتی کنیم.

مشهدی با بیان اینکه اگر دمای محل سکونت خود را یک درجه کاهش دهیم می‌توانیم تا ۶ درصد مصرف سوخت را پایین بیاوریم ادامه داد: با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق این امکان فراهم می‌شود که روزانه ۷۰ میلیون متر مکعب گاز تولید شود ضمناً اگر مردم مصرف سوخت خود را پایین بیاورند دیگر نیازی نیست که سراغ سوخت جایگزین برویم.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیما هم گفت: از آنجا که کوره‌‌‌‌های آجرپزی ما از مازوت به عنوان سوخت دوم و جایگزین بهره می‌گیرد امسال مطابق سال‌‌‌‌های گذشته مازوت مورد نیاز به ما نرسید و این اتفاق آسیب جدی به صنعت ما وارد خواهد کرد با چنین اتفاقی مجبور خواهیم بود آجر نسوز مورد نیاز خود را از خارج و با قیمت گزاف وارد نماییم.


او از قطع ناگهانی گاز حدود ۳۵ الی ۴۰ کوره آجرپزی خبر داد و تصریح کرد: پس از قطع ناگهانی و بدون اطلاع گاز مصرفی کوره ها حتی برای مصرف گرمایشی هم به این بخش از صنعت، گازی داده نشده است.

منبع: شبستان